- Reklama -zprávy

Jak na výměnu kancelářské výpočetní techniky

Date:

Share:

V dnešní době již nemůže žádná firma fungovat bez toho, aby měla zajištěnou dobře fungující a dostatečně výkonnou výpočetní techniku. Počítače jsou zkrátka nedílnou součástí našich pracovních životů a v kancelářích hrají potom přímo ústřední úlohu.

Je tedy jasné, že flotila kancelářských počítačů potřebuje jak správnou údržbu, tak pravidelnou obměnu. Co ale dělat, pokud se firmě zrovna nedostává peněz? Dobrou zprávou je, že ani nákup kancelářských počítačů nemusí představovat pro společnost žádnou finanční katastrofu. 

Jaké počítače vybírat do kanceláře

Na nákupu kancelářských počítačů je příjemné to, že se nemusí jednat o extra výkonné stroje, které logicky patří k těm nejdražším. Na běžnou kancelářskou práci stačí i počítače střední a nižší střední třídy.

Pod pojmem kancelářský počítač máme totiž na mysli počítač, který zvládne běh programů klasického kancelářského balíčku Microsoft Office, anebo alternativního softwaru některého jiného výrobce.

Mezi další požadavky na kancelářský počítač může patřit plynulé surfování po internetu, případně běh nejrůznějších ekonomických programů, přehrávání videí apod. Není proto třeba, aby kancelářská výpočetní technika disponovala například výkonnými grafickými čipy.

Počítače splňující tyto požadavky jsou cenově relativně dostupné, alespoň ve srovnání s herními nebo profesionálními počítači. Přesto však může jednorázová obměna počítačů například pro celé oddělení znamenat velkou investici. Firmy proto shání levné notebooky i levné počítače.

Výhody repasovaných počítačů

Zajímavou cestu, jak na nákupu kancelářských počítačů ušetřit, představuje nákup tzv. repasovaných počítačů. Jedná se o výpočetní techniku, která již byla po určitou dobu používána, ale která prošla komplexní kontrolou, čištěním a testováním. Takové počítače nabízejí proto funkčnost a výkon nových strojů stejného typu.

Rozdíl pozná zákazník především na ceně, která je u repasovaného kancelářského počítače mnohdy výrazně nižší, i o desítky procent. Opotřebení vnějších částí je většinou téměř neznatelné anebo nepatrné. Samozřejmostí je i záruka, která je na repasované počítače dlouhá jeden rok. 

Mnohdy se také jedná o počítače, pocházející z nejrůznějších předváděcích akcí, nebo výstav. V takovém případě jsou nabízeny levné počítače do kanceláře, které se ale stále počítají mezi nové a jsou nezřídka výkonnější než ty, které lze pořídit nové, ale za odpovídající vyšší cenu. 

Potřebujete i vy vyměnit v kanceláři výpočetní techniku? Zkuste posoudit nabídku repasované výpočetní techniky, se kterou můžete ušetřit opravdu hodně peněz a vaše kancelář přitom nepřijde o nic ze své výkonnosti a efektivity práce. Výše uvedené přitom platí jak pro klasický stolní počítač, tak pro repasovaný kancelářský notebook.

━ nové příběhy

Jak bude v roce 2024 vypadat zaměstnanost a mzdy v ČR?

Nad tématem zaměstnanosti a mezd v České republice se jako vždy vede řada diskuzí. Současná dynamika trhu práce, technologické inovace a ekonomické faktory už...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Optimalizace obsahu a technického nastavení pro lepší výsledky

SEO služby od agentury jsou důležitým nástrojem pro zlepšení viditelnosti webových stránek ve vyhledávačích. Profesionální SEO specialisté se zaměřují na optimalizaci obsahu, technického nastavení...

vivo X100 Pro: nový fotomobil s unikátní výbavou na českém trhu

Společnost vivo opět posouvá hranice profesionálního fotografování do kapsy. Nový smartphone vyvinutý ve spolupráci se společností ZEISS přináší smartphone, díky kterému můžete svou zrcadlovku...

Nelehký boj proti jedné z nejsložitějších bakterií trávicího traktu, Clostridium difficile. Co to je a jak na to?

Co je Clostridium difficile neboli klostridie? Klostridie jsou skupinou bakterií, které se vyskytují v životním prostředí a v trávicím traktu zvířat a lidí. Zatímco některé...
- Komerční sdělení -pr článek