- Reklama -zprávy

Interiérová předpověď na rok 2009

Date:

Share:

Jste zvědavá na příští vývoj trendů interiérového designu? Zeptali jsme se hvězd, abychom měli informace o vítězích roku 2009 hned z první ruky.

Základní principy:
Rok 2009 nás zavede zpět ke „kořenům“. Hlavní linií bude zvyšování ekologického vědomí a kvalitně provedená ruční práce. Vedoucími inspiracemi jsou jednoduchost a klidný svět venkova, vize pohodlnějšího, pomalejšího životního tempa. Kouzelné odstíny fialové, třpytivé zlato a bujará červená budou vůdci barevné palety. Různé, umělci vytvořené ručně vyrobené kusy nábytku, exteriérové zařízení a osvětlení budou dominantními tématy letošního roku.

Karavan
Odvážné vzory bývalého sovětského svazu a motivy ruského venkova objevíme na každém kroku. Motivy inspirované uzbeckým národním krojem, kontrasty, kruhové vzory, nápadité barvy, tak, jak je vidíme na obrázku, se objeví mezi novými trendy.

Znovu ožijí staré dobré matrjošky, trochu v novém, modernějším přepracování. Celkově můžeme říci, že významně vzrostl zájem io východní kultury, a designéři Západní Evropy, jakož i američtí módní stylisté a interiéroví návrháři ochotně využívají lidovoumělecké prvky těchto zemí.

Sněhové vločky
Během celého příštího roku budeme nacházet sníh, led, chlad ve všech provedeních, a budou mít za úkol v interiéru evokovat pocity přírody a čerstvosti. Jejich chladné, hranaté formy a linie se dokonale znásobí ve sklářském řemesle. Dokonalým příkladem je lampa sestrojená z kostek chladného ledu, která zároveň kontrastně vyzařuje teplo a osvětluje prostor.

Hořčicová kontra švestková modrá
Barvy předchozí sezóny se v roce 2009 zkombinují: švestkově modrá a odstíny zlaté budou na výsluní, ale objeví se i nejrozmanitější nádechy fialové.

Hluboká fialová, čerstvá levandulová a intenzivně žlutá s trochou světle zelené, budou vedoucími barvami roku. Příroda se objeví v různých obměnách, hlavně v květinových motivech, například i ve formě nadrozměrného vyobrazení starodávných zahrádkářských časopisů. Růže, lilie, pivoňky, ve všech množstvích, v barvě levandule či šedé.

Moderní patchwork
Zapomeň na klasickou techniku babiček. Moderními vzory a živými barvami znovu ožívá patchwork. Drobné květinkové vzory, intenzivní, kontrastní motivy, je již rozhodnuto, patchwork patří letos.

Červená a oranžová
Hříšná, vášnivá červená, teplá a volající oranžová – budou přítomny v plné parádě v módním trendu následujícího období. Karmínově červená v kombinaci s citrusy budou v převaze na ubrusech a stínítkách lamp, naopak jasně červená ovládne textilie etnické, svíčky a umělé květiny.

━ nové příběhy

Nedokážete otěhotnět? Možná je problémem vaše hmotnost

Odborníci upozorňují potenciální matky, že nezdravá výška BMI může zkomplikovat početí dítěte. Množství žen ve větší či menší míře řeší během života svoji hmotnost a...

Jak rozjet své trávení a ozdravit ho

Víte, jak probíhá tento životně důležitý proces a jestli je ten váš v pořádku? Trávicí systémTrávicí systém v lidském těle měří asi devět metrů. Některé...

V elegantních kouscích jí to moc sluší

Uvedení nového slovenského filmového hituRežisérka Mariana Čengel Solčanská není ve filmovém světě žádný nováček. Právě její filmy patří mezi divácky nejnavštěvovanější slovenské snímky. První...

Ovlivňuje antikoncepce duševní zdraví? Vědci naznačili, že ano

Při zkoumání hormonálních tablet se zaměřili na zhoršenou kvalitu života žen. Orální pilulková hormonální antikoncepce je na Slovensku jednou z nejžádanějších. Image těchto přípravků, které...

Návod na přežití v kanceláři: tipy, jak zvládnout sedavé zaměstnání

Krk a ramenaLidé, kteří sedí dlouhé hodiny za počítačem, mívají postižená zejména ramena a oblast krční páteře. Tělo se při této činnosti automaticky dostává...
- Komerční sdělení -pr článek