- Reklama -zprávy

Špičaté, kulaté či hranaté? Podívejte se, jaké boty jsou aktuální trendy

Date:

Share:

Jaký typ bot nosíte vy nejraději? Vysoké, nízké, se špičatou, hranatou či kulatou špičkou? Pojďte se s námi podívat na boty sezóny.

Trendy tohoto období
Určitě si vzpomínáte, když jsme tu měli období kulatých špiček na botách, později přišly špice, které se na scéně držely dost dlouho, nyní se do popředí dostávají opět hranaté modely, ovšem pokud máte v botníku ještě boty z minulosti, určitě je využijete i dnes. Aktuálně se nosí všechny druhy, je třeba jen vědět, jak je správně zakomponovat do vašeho outfitu.

Platformy, mohutné holínky, špičaté, lesklé, mokasíny různých druhů, vykrojené, hrubé či tenké podpatky na botách. Váš výběr závisí na tom, jakého finálního outfitu chcete docílit. Pokud chcete být streetstyle diva, sáhněte právě po platformách, pokud vám jde o eleganci, jemné špičaté kozačky na podpatku jsou vždy dobrou volbou, ale chcete-li být v aktuálním trendu, vsaďte na boty se hranatou špičkou. Pojďte se podívat, jaké typy bot v tomto období letí nejvíc.

Hranaté
Vůči tomuto typu bot je mnoho lidí stále skeptických. Je to asi i nezvyk, protože jsme dlouho byli zvyklí spíše na špičaté či oblé tvary. Výrazné hranaté boty však dostaly zelenou a zažívají comeback. Ať jde o kozačky, polobotky nebo lodičky, nosí se různé druhy ve všelijakém provedení.

Špičaté
Boty se špičatou špičkou patří mezi nejrozšířenější model obuvi, který naleznete všude. Velmi pěkně vypadají na noze, ale pravdou je, že u některých modelů nám zbytečně zvětšují nohu, což nechce žádná z nás. Hodně se však odvíjí i od podpatku, který může botě uškodit, ale může ji i pozvednout. Ideální podpatek je přinližně 8 cm, výše jsou již nepohodlnější a nižší zase vypadají neesteticky.

Kulaté či oválné
Na třetí místo se dostala obuv s kulatou špičkou. Tento typ bot někdy deformuje nohu, ale záleží i na tom ao velmi okrouhlá špička je. Hezčí vypadají v tomto provedení spíše kozačky než lodičky. Kdysi jsme nosili balerínky v takovém provedení, ale dnes se spíše preferuje špič či hrana. Ideální je, najít zlato střední cestu, jde spíše o oválný typ bot, který vypadá nejneutrálněji a sluší asi každé z nás.

Mohutná obuv
Výrazné platformy se staly v posledních letech velmi populární. Jde spíše o gen Z styl oblékání, ale nemusíte sáhnout jen po „traktorkových“ botách, platformy se začaly nosit i na lodičkách či elegantnějších botách. Jde o výrazný typ boty, která se nehodí k nějakému elegantnímu kostýmu, ale se sukní či šaty je klidně můžete nosit.

Mokasínky iv zimě
Dalším hitem sezóny jsou jednoznačně mokasínky, které lze nosit i během zimního období. Stačí, když si do nich dáte nějaké tlusté ponožky. Samozřejmě, není to obuv do minusových teplot, ale během studenějších dní se nosit dají. Mokasínky pěkně vyniknou s nějakou károvanou sukní nebo 3/4 kalhotami. Mokasíny jsou trendy také v hranatém, ale také v oválném provedení.

Jedinečné podpatky
Kromě zajímavé špičky na botách si můžete vybírat také nevšední podpatky. V tomto období se hodně nosí různé druhy – tlustší, průsvitné, tenké nebo v jedinečných tvarech. Velice pěkně vypadají podpatky, které se od vrchu ke spodu rozšiřují a svým tvarem připomínají zvonek.

━ nové příběhy

Nedokážete otěhotnět? Možná je problémem vaše hmotnost

Odborníci upozorňují potenciální matky, že nezdravá výška BMI může zkomplikovat početí dítěte. Množství žen ve větší či menší míře řeší během života svoji hmotnost a...

Jak rozjet své trávení a ozdravit ho

Víte, jak probíhá tento životně důležitý proces a jestli je ten váš v pořádku? Trávicí systémTrávicí systém v lidském těle měří asi devět metrů. Některé...

V elegantních kouscích jí to moc sluší

Uvedení nového slovenského filmového hituRežisérka Mariana Čengel Solčanská není ve filmovém světě žádný nováček. Právě její filmy patří mezi divácky nejnavštěvovanější slovenské snímky. První...

Ovlivňuje antikoncepce duševní zdraví? Vědci naznačili, že ano

Při zkoumání hormonálních tablet se zaměřili na zhoršenou kvalitu života žen. Orální pilulková hormonální antikoncepce je na Slovensku jednou z nejžádanějších. Image těchto přípravků, které...

Návod na přežití v kanceláři: tipy, jak zvládnout sedavé zaměstnání

Krk a ramenaLidé, kteří sedí dlouhé hodiny za počítačem, mívají postižená zejména ramena a oblast krční páteře. Tělo se při této činnosti automaticky dostává...
- Komerční sdělení -pr článek