- Reklama -zprávy

Jaké trendy na nehtech ovládly rok 2023?

Date:

Share:

Naše vizáž není kompletní, pokud nevěnujeme pozornost i nehtům. Ruce jsou jedna z prvních věcí, na kterou druzí lidé zaměřují svůj pohled. Z tohoto důvodu upraveným rukám a nehtům je třeba věnovat pozornost. Nehty jsou také módním doplňkem, který podtrhne naši krásu. Jaká manikúra se budou nosit v tomto toku? Spolu si představíme základní trendy v manikúře pro rok 2023. Ať už jste fanynkou umělých nebo lakovaných vlastních nehtů, na své si přijde každá z vás. Letos se bude nést ve znamení přirozenosti a kratších délek.

Neutrální barvy
Neutrální „nude“ odstíny se těšily oblibě i v loňském roce. I tělové odstíny mají svoji širokou paletu barev. Záleží na našem podtónu pokožky, který nám bude nejvíce lichotit. Jemné barvy jsou ideální volbou pro každý den. Ruce působí něžně a upraveně. Hodí se i do práce a nepůsobí rušivě. Hitem jsou i nehty mléčné barvy, taková manikúra působí čistým dojmem. V jednoduchosti je často ukryta krása.

Chromový design
Tento trend proslavily i některé celebrity. Jedná se jakoby o zrcadlový efekt barvy na nehtech. Během plesové sezóny s takovými nehty určitě zazáříte. Evokují luxus a bohatství. Zlaté, stříbrné nebo v barvě růžového zlata – volba je jen na vás. Zvolíte-li si tento design manikúry na ples, barvu nehtů můžete přizpůsobit k šatům. Případně, zda ladíte šperky do zlaté nebo stříbrné barvy.

Francouzská manikúra
Není snad větší klasiky, než je francouzská manikúra. Je to léty osvědčený hit. Nehty s tímto typem manikúry působí zdravě a pěstěně. Při troše cviku si ji umíme udělat i v pohodlí domova. Abychom ji trochu ozvláštnili, můžeme do ní přidat barvičky. Skvěle vypadá v kombinaci levandulové barvy na špičkách. Levandulovou můžeme vyměnit i za barvu roku Viva Magenta. Propojíme tak dva trendy do jednoho.

Manikúra ,,Glazed Donut“
Kdo by neměl rád donuty? Dokonce se přenesli i do nehtového designu! Jak je to možné? Tento typ úpravy nehtů je inspirován lesklým, perleťovým povrchem donutů. Proslavila se jí Hailey Bieber. Trend se hodí na všechny délky nehtů a má dlouhou trvanlivost. Vzhled dosáhnete nalakováním nehtů „nude“ lakem o kterém jsme psali již výše. Po něm následuje vrstva perleťového nebo třpytivého laku. Pokud chceme můžeme použít i takzvaný vrchní lak (nadlak), který slouží k zakončení manikúry.

Želé nehty
Od dunutů se plynule přesuneme k želé. ,,Jelly nails“ patří k dalšímu hitu následujícího roku. O slovo se přihlásí během jara a v létě. Manikúra má design želé. Nehty připomínající bonbóny, zaručeně upoutají pozornost. Takové nehty působí hravě a svěže, barvy však nejsou výrazně syté. Želé manikúra navazuje na módní trendy 90. let. S takovou manikúrou budete na letošní letní dovolené určitě za hvězdu!

Na závěr pár tipů – jak na péči o nehty v zimním období
Žádné nehty nebudou vypadat dobře, dokud nebudou zdravé. Stejně jako pleť či vlasy i nehty potřebují během zimních měsíců speciální péči. Teplotní rozdíly mezi pobytem venku a teplotou uvnitř nehtům neprospívají. Právě naopak, nehty se mohou lámat nebo se kolem nich mohou tvořit záděry. Péče o nehty je důležitá nejen zvenčí, ale také zevnitř. Důležitý je dostatečný příjem vitamínů a minerálů. Některé výživové doplňky jsou určeny i přímo pro posílení vitality nehtů, v lékárně vám jistě rádi poradí.

Co se týče péče z vnějšku, největším pomocníkem budou olejíčky. Existují také olejíčky speciálně určené pro okolí nehtů. Regenerují a vyživují nehty a nehtovou kůžičku. Najdeme je v různých cenových relacích. Skvělým pomocníkem nám bude také všestranný kokosový olej. O jeho zázračných účincích jste určitě slyšeli. Stejnou službu nám splní i bambucké máslo. Nejen nehtům, ale celkově rukám můžeme dopřát i zábal. Před zimou nehty chráníme pomocí nošení rukavic.

Nehtové trendy 2023 plynule navazují na ty loňské. Některé jsou ,,in“ dokonce celá desetiletí. Upravené nehty dodávají vzezření šmrnc. Jak vidíme, letos bude přát přirozenosti a jemným tónům. Tvar a délku si přizpůsobujeme podle svých preferencí.

━ nové příběhy

Nedokážete otěhotnět? Možná je problémem vaše hmotnost

Odborníci upozorňují potenciální matky, že nezdravá výška BMI může zkomplikovat početí dítěte. Množství žen ve větší či menší míře řeší během života svoji hmotnost a...

Jak rozjet své trávení a ozdravit ho

Víte, jak probíhá tento životně důležitý proces a jestli je ten váš v pořádku? Trávicí systémTrávicí systém v lidském těle měří asi devět metrů. Některé...

V elegantních kouscích jí to moc sluší

Uvedení nového slovenského filmového hituRežisérka Mariana Čengel Solčanská není ve filmovém světě žádný nováček. Právě její filmy patří mezi divácky nejnavštěvovanější slovenské snímky. První...

Ovlivňuje antikoncepce duševní zdraví? Vědci naznačili, že ano

Při zkoumání hormonálních tablet se zaměřili na zhoršenou kvalitu života žen. Orální pilulková hormonální antikoncepce je na Slovensku jednou z nejžádanějších. Image těchto přípravků, které...

Návod na přežití v kanceláři: tipy, jak zvládnout sedavé zaměstnání

Krk a ramenaLidé, kteří sedí dlouhé hodiny za počítačem, mívají postižená zejména ramena a oblast krční páteře. Tělo se při této činnosti automaticky dostává...
- Komerční sdělení -pr článek