- Reklama -zprávy

Jsou sice zvláštní, ale vědci říkají, že fungují. Tyto triky vám pomohou zhubnout

Date:

Share:

I když je dobře známo, že základem boje s kily je kombinace úpravy stravy a pravidelného pohybu, lidé stále hledají metody, jak si cestu ke štíhlé linii zjednodušit.

Vědci ani v tomto směru nezapřeli svou zvědavost a různé skupiny odborníků ve světě přicházely postupně na „zlepšováky“, které vám mohou pomoci v boji s nadbytečnými kily.

 1. Čokoláda k snídani
  Jedním z největších problémů, s nímž bojují lidé v procesu hubnutí, je chuť na sladké.

V náporu odříkání občas skončíme večer s tabulkou čokolády v ruce ai když bylo dodržování dietního režimu během dne příkladné, pokazí se to právě na jeho konci.

Jděte na to proto opačně a když už máte „zhřešit“, udělejte to ráno.

Trochu sacharidů ve formě čokolády z rána nezaškodí. Důležité je sahat po kvalitní čokoládě a malém množství.

Vědci tvrdí, že pokud si ráno přidáte pár kousků čokolády do ovesné kaše, dáte si čokoládové proteinové smoothie nebo si uděláte podomácku vyrobenou proteinovou tyčinku, je to v pořádku.

Dokonce se zbavíte chutí na sladké v pozdějších hodinách.

 1. Zaváží krájení
  Při hubnutí je důležité zapojit do bádání i psychologii. Jak říkají mnozí výživoví poradci a trenéři, hubnutí je v hlavě. Je tomu opravdu tak.

Jedním z triků jak můžete oklamat svůj mozek, je krájení jídla na talíři. Pokud si jídlo nakrájíte na menší kousky, opticky na talíři navodíte dojem, že je toho jídla víc ai po snědení menší porce se budete cítit sytí.

 1. Zajděte si do bankomatu
  Při nákupech potravin používejte raději hotovost než bankomatovou kartu. Nejedná se ani tak o cestu a výběr peněz z bankomatu, což pomáhá při hubnutí.

Jedná se o samotné využívání hotovosti. Když bankovky a mince držíte v ruce, lépe si uvědomujete objem financí, který se chystáte utratit.

I nakupování je pak střídmější a při nákupech potravin existuje vyšší pravděpodobnost, že nakoupíte jen to, co opravdu potřebujete. A samozřejmě určitě nenakupujte potraviny hladoví.

 1. Teplá voda
  Pití vlažné nebo až teplé vody namísto chladné je krok k lepšímu trávení a podporuje tím i hubnutí.

Vědci tvrdí, že před každým jídlem byste měli vypít sklenici teplé vody.

Pohár teplé vody ráno rozbíhá trávení, pití studené vody spíše zadržuje oleje konzumovaného jídla, což zpomaluje a komplikuje trávení. Teplá voda také zvyšuje teplotu těla a tím zrychluje metabolismus.

 1. Jezte ve společnosti
  Když lidé jedí sami, mají tendenci sníst prý až třikrát více jídla než za normálních okolností.

Pokud však jedí ve společnosti alespoň jednoho člověka, stravování si hlídají víc a nemusí to být ani člověk, kterého znáte, stačí, že někdo sedí vedle vás.

 1. Ať lidé vidí, co jíte
  Možná jste si založili v úvodu diety malý deník, do kterého si značíte, co budete v nejbližších dnech jíst.

Výborný způsob zaznamenávání jídla a nákupů, ale možná se vám stalo, že jste ho vůbec nedodrželi.

Je pravděpodobnější, že plán dodržíte, pokud pohled na něj poskytnete i jiným osobám. Máte-li na to prostor, založte si doma velkou tabuli, na kterou budete psát své týdenní menu.

Tabule se vám sama bude připomínat a zároveň upozorní na nejbližší jídlo i vaše příbuzné.

 1. Stravování před zrcadlem
  Jak je ještě možné kontrolovat porce a objem zkonzumovaného jídla? Dívejte se při stravování do zrcadla. O této teorii vědci mluví jako o účinném způsobu, jak snížit apetit a udržet chutě na uzdě.

━ nové příběhy

Jak bude v roce 2024 vypadat zaměstnanost a mzdy v ČR?

Nad tématem zaměstnanosti a mezd v České republice se jako vždy vede řada diskuzí. Současná dynamika trhu práce, technologické inovace a ekonomické faktory už...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Optimalizace obsahu a technického nastavení pro lepší výsledky

SEO služby od agentury jsou důležitým nástrojem pro zlepšení viditelnosti webových stránek ve vyhledávačích. Profesionální SEO specialisté se zaměřují na optimalizaci obsahu, technického nastavení...

vivo X100 Pro: nový fotomobil s unikátní výbavou na českém trhu

Společnost vivo opět posouvá hranice profesionálního fotografování do kapsy. Nový smartphone vyvinutý ve spolupráci se společností ZEISS přináší smartphone, díky kterému můžete svou zrcadlovku...

Nelehký boj proti jedné z nejsložitějších bakterií trávicího traktu, Clostridium difficile. Co to je a jak na to?

Co je Clostridium difficile neboli klostridie? Klostridie jsou skupinou bakterií, které se vyskytují v životním prostředí a v trávicím traktu zvířat a lidí. Zatímco některé...
- Komerční sdělení -pr článek