- Reklama -zprávy

Modrá je „COOL“!

Date:

Share:

Průnikem minimalistických a romantických prvků jsme zaznamenali další trend v interiéru, a to „Cool“ – chladný jako led, studený jako voda. Reprezentantem této módy jsou futuristické odstíny barevného kruhu, počínaje tmavě modrou přes její světlé odstíny až po tyrkysovou. Mrazivé odstíny ledu a vody, dokáže rozpustit hnědá, zlatohnědá a bílá.

Modré křeslo
Barvy obecně
Nezávisle však na aktuálním mínění barevných „diktátorů“ působí barvy přímo na náladu člověka, nevyhovující barevné kombinace mohou vyvolat pocit špatné nálady, nervozitu, vztek… Právě proto s odstíny, tóny a doplňkovými barvami je třeba zacházet důmyslně, hlavně pokud se jedná o čtyři stěny naší oázy.

Člověk používá barvy vědomě ke zkrášlení sebe sama a svého okolí, proto barvy vypovídají o charakteru svého uživatele, o jeho citovém životě, o jeho jedinečnosti. Toto poznání přímo využívá jak psychologie, tak i bytová architektura. Je proto důležité mít v úctě barevnou preferenci všech uživatelů bytu a jejich „barevné pocity“.

Odstíny modré
Teplé barvy jsou živé a vzrušující, chladnými lze vyjádřit klid a klid. Nejsvětlejším odstínem modré je bílá, nejtmavším černá a nejbarevnějším je základní barva. Přimícháme-li k základní barvě bílou nebo černou, dostaneme jí rozličné barevné tóny. Světlejšími tóny dosáhneme jemnější harmonie, tmavší přidají místnosti na dramatičnosti.

Pokud bychom chtěli slovy popsat všechny odstíny modrého koloru, věru, měli bychom těžký úkol, nemluvě o tom, že vnímání barev je ovlivněno několika danostmi a faktory. Není jedno, jaké je osvětlení v dané místnosti, jaká je struktura materiálu, které barvy se nacházejí v její těsné blízkosti, aby ji ovlivňovaly.

Vliv osvětlení
Mysleme jen na to, jak často se nám stává, že šaty, které na nás působí v obchodě přímo okouzlující, při přirozeném světle působí jiným odstínem.

Modrý bytek
Teplé žluté světlo klasické žárovky zbarví své prostředí žlutě, naopak chladný neon do zelena. Okolní barvy nejméně zkresluje bílé světlo halogenu.

Z pohledu barvy není druhořadý ani charakter materiálu, který je vždy ovlivněn světlem. Některé z materiálů vzhledem k jejich strukturě pohlcují světlo, zatímco jiné mají schopnost jej odrážet.

Najdou se také takové, které část světla pohlcují, a část odrážejí. Pokud například použijeme tentýž odstín na kovovém topném tělese, na čalounění sedačky a dřevěné desky stolu, překvapeně zjistíme, jaké viditelné rozdíly v odstínech vykazují jednotlivé různorodé povrchy materiálů.

Tyto vlivy je vhodné akceptovat při zařizování našeho domova, pro docílení očekávaného výsledného efektu.

━ nové příběhy

Nedokážete otěhotnět? Možná je problémem vaše hmotnost

Odborníci upozorňují potenciální matky, že nezdravá výška BMI může zkomplikovat početí dítěte. Množství žen ve větší či menší míře řeší během života svoji hmotnost a...

Jak rozjet své trávení a ozdravit ho

Víte, jak probíhá tento životně důležitý proces a jestli je ten váš v pořádku? Trávicí systémTrávicí systém v lidském těle měří asi devět metrů. Některé...

V elegantních kouscích jí to moc sluší

Uvedení nového slovenského filmového hituRežisérka Mariana Čengel Solčanská není ve filmovém světě žádný nováček. Právě její filmy patří mezi divácky nejnavštěvovanější slovenské snímky. První...

Ovlivňuje antikoncepce duševní zdraví? Vědci naznačili, že ano

Při zkoumání hormonálních tablet se zaměřili na zhoršenou kvalitu života žen. Orální pilulková hormonální antikoncepce je na Slovensku jednou z nejžádanějších. Image těchto přípravků, které...

Návod na přežití v kanceláři: tipy, jak zvládnout sedavé zaměstnání

Krk a ramenaLidé, kteří sedí dlouhé hodiny za počítačem, mívají postižená zejména ramena a oblast krční páteře. Tělo se při této činnosti automaticky dostává...
- Komerční sdělení -pr článek
Předchozí článekInspirujte se neobarokním!
Další článekAktuální RETRO trend!