- Reklama -zprávy

Zdravé a harmonické bydlení

Date:

Share:

Vyzkoušejte několik tipů na to, jak si s feng-šuej zařídit byt tak, abyste se v interiéru cítili příjemně a v bezpečí.

Výběr pozemku
Velice důležité při výběru pozemku je jeho umístění z hlediska světových stran a také absence geopatogenních zón. Když začneme uvažovat o samotném domě a jeho vnitřní dispozici místností a vchodu, začínáme používat takzvanou školu kompasu a přizpůsobujeme dům pro jeho budoucí obyvatele. Bereme v úvahu také individuální potřeby a přání každého obyvatele.

Význam jednotlivých částí bytu podle světových stran:

V- ambicióznost, důvěra, sebedůvěra, energie, nadšení

JV- tvořivost, představivost, vytrvalost, citlivost, nové nápady

J- expresivnost, vášeň, společenskost, rychlejší myšlení, větší city

JZ- usazení se, zvýšení kvality, praktičnost, realismus, intimita

Z- romantika, soustředěnost, finance, hravost, spokojenost

SZ- sebeovládání, důstojnost, zodpovědnost, pocity kontroly, organizovanost

S- nezávislost, objektivita, sexualita, spiritualita

SV- motivace, bystrost, informovanost

Střed- pocit moci, střed pozornosti, přitahování příležitosti, změny

Kuchyně by měla být chráněna od vchodových dveří. Stolování je soukromou záležitostí a určitě nikomu z nás není příjemná situace, že host, který právě přišel nám dívá přímo do talíře. Tvar kuchyně je vhodné volit pravidelný a symetrický.

Nejvhodnější je, pokud je kuchyně umístěna ve středu domu. Barvy v kuchyni by v žádném případě neměly být v chladných odstínech, například šedá a ledově modrá snižuje chuť k jídlu. Nejvhodnější je meruňková.

Feng-šuej zdůrazňuje hlavně pozitivní účinky světla a čistoty, interiér by proto neměl být přeplněný nábytkem, ale měl by být zařízen střídmě.

Ložnice
Postel by měla být umístěna diagonálně oproti vstupním dveřím do ložnice. Za čelem postele by měla být plná stěna, kdyby tam nebyla trpěli bychom pocitem nestability. Jelikož ložnice je místem odpočinku a relaxace, barevnost ložnice by měla být v tlumenějších pastelových odstínech. Jasné barvy, například červená nebo oranžová, by mohly povzbuzovat k přílišné aktivitě. Dlouhé závěsy z měkkého materiálu působí pocitem jistoty a zútulňují interiér.

Koupelna
V koupelně je doporučeno požít materiál příjemný na dotek, jakým jsou dřevo, tkané bavlněné koberečky. Odstíny by měly být buď v bílých barvách nebo ve veselých zářivých barvách. Například taková žlutá, růžová nebo světle modrá vás hned od rána příjemně naladí.

Koupelna by měla být dobře větratelná a vyplatí se mít v ní velké okno, což je však možné jen převážně v rodinných domech. Malou koupelnu můžete opticky zvětšit použitím velkých zrcadel.

Obývací pokoj
Sedací souprava by měla být umístěna v prostoru tak, aby nikdo neseděl zadem ke dveřím, cítil by se v ohrožení a měl by pocit nejistoty. Pokoj by měl být dostatečně osvětlen, neměly by v něm být tmavé neosvětlené kouty. Vymalovaná může být jakkoli je nám příjemné.

Volba příjemných materiálů na dotek, dostatek světla a prostoru, tak lze shrnout základní principy tohoto učení, kterému se v Číně učí nejeden architekt i specialista na zařizování interiéru. Inspiraci může být i pro vás.

Oblast dětí se nachází vpravo ve středu. Pokud zde stojí skříň nebo těžký kus nábytku, může vaše dítě trpět vývojovými obtížemi. Lepší je tento prostor odlehčit a umístit sem obraz, květ, lehkou poličku nebo jiný prospěšný předmět.

Feng suej koupelna
Postel by se měla nacházet v silovém poli místnosti, tzn. u souvislé stěny, co nejdál od oken a dveří. Místo ke studiu má být obráceno na západ, protože planetární vlivy západu jsou pro dítě a jeho činnost velmi příznivé. Knihy zásadně neumisťujte na jihozápadě nebo severozápadě, neboť odtud se knihy zvyknou nejčastěji půjčit, ale nevrátit. Na jihozápadě zase hrozí, že je nikdo nebude číst. Vstup do pokoje by měl být správně orientován na severovýchod, sever nebo západ, přičemž okna by měla směřovat na východ, západ a sever.

Zlepšení energie prostoru
Můžeme uvést některé prostředky a bytové doplňky, které zaručeně dopomohou ke zlepšení energie prostoru. Povětšinou jsou to bytové doplňky, které má doma snad každý z nás. Jsou to zejména světla, svíčky, solné a vonné lampy, vodní fontány, zrcadla, harmonizující krystaly, živé rostliny.

Pokud byste chtěli i vy přidat ruku k dílu a sami dopomoci k lepší energii, můžete si trochu zazpívat či zatancovat nebo jednoduše pozvat na návštěvu pár dobře naladěných přátel. Také jsou významně obrazy a dekorace na stěnách bytu. Pokud vaší zálibou je právě malování určitě na vaší zdi nesmí chybět nějaký pěkný obraz. Pozor však na to z jakou náladou či záměrem ho malujete aby namísto pozitivní energie jste nenavodil zrovna nechtěnou negativní.

━ nové příběhy

Nedokážete otěhotnět? Možná je problémem vaše hmotnost

Odborníci upozorňují potenciální matky, že nezdravá výška BMI může zkomplikovat početí dítěte. Množství žen ve větší či menší míře řeší během života svoji hmotnost a...

Jak rozjet své trávení a ozdravit ho

Víte, jak probíhá tento životně důležitý proces a jestli je ten váš v pořádku? Trávicí systémTrávicí systém v lidském těle měří asi devět metrů. Některé...

V elegantních kouscích jí to moc sluší

Uvedení nového slovenského filmového hituRežisérka Mariana Čengel Solčanská není ve filmovém světě žádný nováček. Právě její filmy patří mezi divácky nejnavštěvovanější slovenské snímky. První...

Ovlivňuje antikoncepce duševní zdraví? Vědci naznačili, že ano

Při zkoumání hormonálních tablet se zaměřili na zhoršenou kvalitu života žen. Orální pilulková hormonální antikoncepce je na Slovensku jednou z nejžádanějších. Image těchto přípravků, které...

Návod na přežití v kanceláři: tipy, jak zvládnout sedavé zaměstnání

Krk a ramenaLidé, kteří sedí dlouhé hodiny za počítačem, mívají postižená zejména ramena a oblast krční páteře. Tělo se při této činnosti automaticky dostává...
- Komerční sdělení -pr článek